KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12575110

nr 1257 5110

Percy Bigland

(1856-1926), England

Oljemålning, Landskapsmotiv. Signerad, daterad -1910. Prov. Sandels. Olja på pannå, motivets mått: 34x24 cm

Percy Bigland, brittisk bildkonstnär född 1856, död 1926.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 maj 2019
kl 20:55:57

26/5 23:07:31 1      Vinnande bud

Percy Bigland

Läs mer om Percy Bigland